najbardziej ekologiczna butelka na wodę na świecie

Najbardziej Ekologiczna Butelka na Wodę na Świecie

Według The Guardian, każdej minuty na całym świecie kupujemy milion plastikowych butelek jednorazowych. Co gorsza przewiduję się, że liczba ta każdego roku zwiększa się o 20%. Tylko 7% sprzedanych butelek jest recyklingowanych, niestety znaczna część trafia do naszych rzek, mórz i oceanów.

Co możemy z tym zrobić? 

Nasze rozwiązanie tego problemu jest proste: Ekologiczna butelka na wodę wielokrotnego użycia zamiast plastikowych butelek jednorazowych.

Butelka z materiału, który przywraca nadzieję

W co? Że znalezienie ekologicznej alternatywy plastiku jest w zasięgu ręki. Trzcina cukrowa, z której wykonana jest butelka Yuhme, jest bowiem materiałem doskonałym.

Do wyprodukowania tony takiego surowca zużywa się 2,4 tony dwutlenku węgla mniej, niż w przypadku zwykłego plastiku. Zazwyczaj sprowadza się go z Brazylii, gdzie trzcina cukrowa ma idealne warunki do wzrostu, bez konieczności sztucznego nawadniania, przy zachowaniu zasad zrównoważonego rolnictwa.

Źródło: isaaa.org

Trzcina cukrowa to nic innego jak produkt uboczny produkcji cukru, który do tej pory trafiał na wysypiska śmieci lub był utylizowany, niepotrzebnie zanieczyszczając środowisko naturalne.

Co więcej, to produkcji  zielonego polietanolu, jak nazywany jest materiał z pulpy trzciny cukrowej, używa się takiego samego łańcucha produkcji, jak do polietanolu tradycyjnego, co dodatkowo zmniejsza jego ślad węglowy. No i w pełni nadaje się do recyklingu.

To wszystko sprawia, że butelka Yuhme może pochwalić się ujemnym współczynnikiem emisji CO₂. To imponujące!

Ekologiczna butelka pomaga w Afryce

Samo wykonanie butelki z ekologicznego materiału nie wystarczy, żeby dać produkującej jej firmie bezgraniczny kredyt zaufania. Producenci Yuhme wychodzą jednak i w tej kwestii poza schemat.

Zakup jednej butelki zapewnia dostęp do czystej wody jednej osobie w Republice Środkowoafrykańskiej przez 3 miesiące.

To kraj, który od kilku lat wstrząsają wewnętrzne konflikty zbrojne, gdzie bieda i głód idą w parze, a woda jest cenniejsza od diamentów. I nie chodzi wcale o przekazywanie środków na jej kupno w plastikowych baniakach, importowanych z bardziej rozwiniętych krajów. Środki przeznaczane są na budowę studni. 

Fundacja, która wie, jak pomagać

Jedna osoba w Środkowej Afryce zużywa dziennie ok. 20 litrów wody. W Stanach Zjednoczonych – 380 litrów. Wobec takich statystyk kwestia oszczędzania wody nabiera innego wymiaru.

Woda w Afryce jest często zanieczyszczona i zamulona, a najbliższa studnia oddalona o kilka kilometrów. Niewielka, ale bardzo skuteczna fundacja Water for Good, działa od 2004 roku. Od tego czasu sfinansowała budowę studni, z których obecnie korzysta ponad 880 000 Afrykańczyków. 

To jednak tylko pierwszy etap ich działalności. Fundacja zatrudnia lokalną ludność, szkoląc specjalistów, budowlańców i techników, którzy z czasem przejmują odpowiedzialność za wybudowane obiekty.

To kompleksowe podejście stawia Water for Good po stronie fundacji niezwykle skutecznych i w pełni spełniających cele statutowe. Bo jeśli pomagać, to skutecznie. Yuhme i Water for Good od kilku lat są partnerami i wspólnie robią to jak należy. 

Butelka Yuhme – produkt, na który warto postawić

Wśród wielu producentów butelek na wodę, twórcy butelki Yuhme wyróżniają się odpowiedzialnym podejściem do ekologii i biznesu, rozumiejąc zasady jego społecznej odpowiedzialności.

Jakby tego było mało, ich produkty wyróżniają się jakością i wyjątkowym designem. To butelki, z których przyjemnie się korzysta – są lekkie, bezpieczne, szczelne i poręczne. Inspiracją do stworzenia jej unikalnych wzorów jest zawsze natura, w tym człowiek, jako jej część.

Na butelkach znajdziesz delikatną trzcinę cukrową, etniczne afrykańskie wzory czy grafikę inspirowaną nocnymi światłami Nowego Jorku. To one sprawiają, że butelki mają niezwykle oryginalny wygląd, wyróżniając się spośród innych. 

Ekologiczna butelka na wodę – Podsumowanie

Odpowiedzialne kupowanie, zgodne z zasadą less waste nie jest łatwe. Na szczęście są produkty, które nie budzą żadnych wątpliwości pod kątem ekologii i etycznego podejścia do procesu produkcji.

Wśród nich można znaleźć takie, których sprzedaż wspiera lokalne inicjatywy, poprawiające jakość życia, a nawet je ratujące. Bez wątpienia należy do nich butelka Yuhme. 

Sprawdź też:

Możliwość komentowania została wyłączona.