Butelka Termiczna Czy Termos

Butelka Termiczna Czy Termos?

Butelka termiczna czy termos? Przed takim wyborem stoją osoby, które nie chcą już kupować napojów w plastikowych opakowaniach. Nie przemawia do nich także zamawianie drogich kaw czy herbat w restauracjach. Czym różnią się te dwa pojemniki?

Butelka termiczna i termos – cechy wspólne

Wiele osób może nie dostrzegać znaczącej różnicy pomiędzy butelką termiczną, a termosem. To zupełnie zrozumiałe, ponieważ te dwa pojemniki w gruncie rzeczy są do siebie bardzo podobne. Łączy je wiele cech.

Zarówno butelka termiczna, jak i termos:

  • potrafią utrzymywać stałą temperaturę napoju zarówno gorącego, jak i zimnego nawet przez kilkanaście godzin;
  • są produkowane w różnych pojemnościach, co pozwala dobrać odpowiedni rozmiar do potrzeb;
  • powinny być wykonane z dobrej jakości materiału, np. stali nierdzewnej wolnej od niebezpiecznych substancji (np. BPA, BPS, aluminium);
  • mogą służyć nawet przez kilka lat, jeśli wyprodukowano je z trwałych surowców lub zostały wyposażone w nakładki amortyzujące, np. sylikonowe;
  • chronią torebkę lub plecak przed zalaniem, ponieważ oba te pojemniki są wyposażone w elementy gwarantujące szczelność;
  • mogą być wykorzystywane przez całą rodzinę; z ich obsługą poradzą sobie nie tylko dorośli, ale także seniorzy i dzieci;
  • są modną i pożądaną alternatywą dla plastikowych butelek, która pozwala mieć realny, pozytywny wpływ na środowisko;
  • świetnie sprawdzą się w pracy, szkole, na treningu, podczas wypadu w góry i spokojnego spaceru.

Butelka termiczna czy termos – co jest bardziej funkcjonalne?

Czy powyższe cechy oznaczają, że rozważania, butelka termiczna czy termos, nie mają sensu? Niekoniecznie. Różnią je niuanse, które mogą wpływać na komfort użytkowania. Choć dla wielu osób nie mają one znaczenia, to niektórzy zwracają dużą uwagę na te aspekty.

Profilowanie – to wyróżnia przeważającą cześć butelek. Posiadają one wygięcia, które sprawiają, że pojemnik idealnie pasuje do dłoni. To z kolei ułatwia chwytanie i przenoszenie butelki. Większość termosów jest natomiast produkowanych w formie jednolitej bryły.

Niewątpliwą zaletą termosu jest natomiast fakt, że część modeli posiada dziubek, który ułatwia picie. Zmniejsza także ryzyko oparzenia. Ponadto termosy mają nakrętkę o dużej pojemności, do której można wlać kawę lub herbatę i zaczekać, aż napój ostygnie. Butelki termiczne natomiast w większości przypadków posiadają jedynie niewielkie wieczko.

Termosy cenione są także przez przezorne osoby. Choć oba typy pojemników, jeśli zostały wyprodukowane we właściwy sposób, są szczelne, to termos posiada podwójne zabezpieczenie. Pierwszym z nich jest plastikowa nakładka, drugim natomiast – nakrętka. To pozwala poczuć się bezpiecznej przy wkładaniu i wyciąganiu gadżetu do plecaka. 

Butelka termiczna czy termos – co wybrać, kiedy liczy się design

W Internecie pojawiają się opinie jakoby butelka termiczna miałaby być tylko sezonową modą. Została wprowadzona na rynek znacznie później niż termos, jednak nie wniosła znaczącej zmiany. Jak więc jest to możliwe, że wciąż wiele osób po nią sięga i nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek miało to zmienić?

Butelka termiczna obecnie jest pożądanych gadżetem. To synonim mody, luksusu oraz dbałości o środowisko. Już sama symbolika sprawia, że rynek z otwartymi rękami przyjmuje kolejne wersje tego produktu. Dziś mając ze sobą butelkę termiczną, kształtuje się swój wizerunek jako osoby świadomej o szerokich horyzontach.

Sama butelka termiczna zazwyczaj charakteryzuje się ciekawszym designem niż termos. Jej opływowy kształt i minimalistyczny wzór sprawia, że świetnie pasuje do eleganckich stylizacji. Z powodzeniem może być używana nawet przez dyrektorów wysokiego szczebla. Świetnie będzie komponować się zarówno z eleganckim dresem, jak i sukienką czy marynarką.

Butelka termiczna czy termos – czy to naprawdę ma znaczenie?

Butelka termiczna czy termos? Co wygrywa w ostatecznym rozrachunku? Niestety nie da się wskazać zwycięzcy, ponieważ wynik będzie zależał od upodobań konkretnej osoby. Dla jednego większe znaczenie będzie miał design, ktoś inny będzie wolał z niego zrezygnować na rzecz podwójnego zabezpieczenia.

Różnice pomiędzy butelką termiczną a termosem nie są diametralne. Większość osób może używać ich zamiennie bez wpływu na komfort czy funkcjonalność. Mimo wszystko warto jednak wiedzieć o niuansach, aby podjąć świadomą decyzję.

Możliwość komentowania została wyłączona.