ekologiczny prezent na wielkanoc

Ekologiczny prezent na Wielkanoc – TOP 5

W okresie Świąt Wielkanocnych mamy w zwyczaju obdarowywać się prezentami. W zależności od lokalnej tradycji sprawujemy prezenty dzieciom, a czasem dorosłym. Wszak wszystko zależne jest od tradycji, przyzwyczajeń, bądź kultury. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem prezentu na Wielkanoc, dobrze trafiłeś. Podpowiemy, jaki ekologiczny prezent z okazji Wielkanocy sprawi najwięcej radości twoim bliskim.

Prezent na Wielkanoc – dlaczego? 

Choć to właśnie w Wielkanoc obdarowujemy się prezentami, zwyczaj ten nie ma nic wspólnego z  teologiczną tradycją. W Polskiej kulturze jednak przyjęła się zabawa, która najprawdopodobniej przybyła zza południowo-zachodnich granic. Włochy, Austria i Niemcy to kraje, w których odbywał się ten zwyczaj. Z początkiem wiosny, wraz z rozkwitem natury do okolicy przybywał Zajączek, który przynosił prezenty, a ukrywał je w ogrodzie i niedalekich zaroślach. Może właśnie, dlatego ta tradycja obchodzona jest głównie w południowej Polsce – Wielkopolska i Śląsk obchodzą ją najhuczniej.  Zwykle to dzieci otrzymują prezenty na Wielkanoc takie jak słodkości i różnego rodzaju zabawki.

Jaki jest najlepszy pomysł na prezent na Wielkanoc? 

Ponieważ najczęściej to dzieci otrzymują prezenty od Wielkanocnego Zajączka, to właśnie ich potrzeby postanowiliśmy uwzględnić w rankingu najlepszych prezentów. Prezent na Wielkanoc powinien sprawiać im radość i przyjemność. Spróbujmy spełnić potrzeby najmłodszych przy okazji dając im lekcję zdrowego trybu życia. Brzmi ciekawie? Jak to zrobić? Ekologiczny prezent na Wielkanoc, taki jak butelka wielorazowa może doskonale sprawdzić się w tej roli.

TOP 5 EKO prezentów na Wielkanoc 

Przygotowaliśmy genialną listę pięciu najlepszych pomysłów na Wielkanocny prezent, które  wyróżniają się wspaniałym designem, praktycznym zastosowaniem, a przede wszystkim  ekologicznym duchem. Najważniejszym aspektem każdego z tych prezentów jest to, że pozytywnie wpłyną na zdrowe przyzwyczajenia, jednocześnie zachowując równowagę w środowisku naturalnym, które nas otacza.

Butelka Termiczna Ragsy

Butelka termiczna Ragsy to propozycja dla tych, którzy lubią, gdy ich napój jest w odpowiedniej  temperaturze. Dzięki specjalnej ściance próżniowej butelka wstrzymuję utratę ciepła gorącego  napoju nawet przez 12 godzin. Jeśli do środka wlejesz mrożoną herbatę, Ragsy zachowa jej niską  temperaturę aż przez 24 godziny. 260 ml pojemności to za mało? Zajączek wielkanocny może wybrać  butelkę termiczną o większych pojemnościach 500 ml lub 750 ml, i ukryć prezent w zaroślach.

Butelka Termiczna dla Dzieci ZOO

Marka Aladdin zaprojektowała przepiękne butelki dla najmłodszych szczególnie przywiązując wagę  do zapewnienia 100% szczelności. Seria ZOO to cztery butelki z projektem zwierząt. Każda z nich jest wyposażona w praktyczny silikonowy uchwyt w kształcie uszu. Te uszy będą zawadiacko wyglądać zza krzaczka w ogrodzie, podczas Wielkanocnych poszukiwań prezentów od Zajączka.

Butelka Aveo Kids 350ml

Kolejna propozycja od marki Aladdin, tym razem ultra lekka, bo wykonana z tritanu. Wygodny ustnik sprawi, że podczas picia z butelki nie uroni ani kropli. Ciekawy, kosmiczny design może przypaść do gustu zarówno dziewczynkom i chłopcom. Zajączek dobrze wie, że w prezencie na Wielkanoc wielorazowa butelka sprawdzi się jak nic!

Praktyczny LunchBox

Zajączek Wielkanocny wie, że dzieciaki uwielbiają przekąski. A jak sprawić, by zawsze były pod ręką? Podarować w prezencie Wielkanocnym kolorowy lunchbox Nie ma nic bardziej ekologicznego niż wielorazowy produkt, a jeszcze lepiej, jeśli jest dopasowany do Twoich potrzeb i np. termiczny. Niesamowity pomysł! A co na to twoje dziecko?

LunchBox ze sztućcami

A dla większych łasuchów, lub tych, którzy spędzają dużo czasu poza domem, proponujemy zestaw  ekologicznych lunchboxów ze sztućcami. HIP wpadł na pomysł, by z włókna bambusowego zaprojektować pojemniki na żywność. I się udało! Wypełnij lunchbox słodkościami i podaruj go dziecku w prezencie na Wielkanoc.

Możliwość komentowania została wyłączona.