Jaka Butelka Termiczna Dla Dzieci? Czym Kierować Się Przy Wyborze?

Jaka Butelka Termiczna Dla Dzieci? Czym Kierować Się Przy Wyborze?

Spożywanie odpowiedniej ilości płynów, każdego dnia jest niezwykle ważne dla zdrowia. Dlatego właśnie od najmłodszych lat staramy się podawać dzieciom picie, często w niewielkich ilościach. Jaka butelka termiczna dla dzieci będzie najlepsza?

Jaka butelka termiczna dla dzieci ? Po pierwsze: rozmiar!

Butelka na wodę, czy inne napoje dla malucha towarzyszy nam zawsze, gdziekolwiek się ruszamy. Podanie dziecku odpowiedniej ilości płynów ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Warto więc zacząć przywiązywać tak dużą wagę do ilości wypitych płynów – wody, soczków, czy innych napojów bez kofeiny, jak to robimy, jeżeli chodzi inne składniki odżywcze, witaminy, które dostarczamy dziecku.

W przypadku małych rączek niezwykle ważny jest rozmiar butelki, kiedy więc zastanawiamy się jaka butelka termiczna dla dzieci,  jest odpowiednia, to należy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Pojemność butelki nie może być zbyt mała, ponieważ wtedy ilość zabranej wody, podczas kilkugodzinnego wyjścia może się okazać niewystarczająca. Zbyt duża butelka, z kolei uniemożliwi dziecku wygodne korzystanie z niej.

Dla młodszych  dzieci najlepiej sprawdzają się butelki o pojemności klasycznej szklanki – 250 – 300 ml, to w pełni wystarczająca ilość wody, czy herbatki podczas spaceru. Jeżeli chodzi o starsze dzieci, czy te, które  uprawiają sporty, spędzają czas aktywnie, lepiej kupić im modele większe.  450 – 600 ml to pojemności, które zaspokoją potrzeby sportowca i nastolatka.

Tak ważna temperatura

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych butelek dla dzieci, dlatego wielu rodziców zastanawia się jaka butelka dla dzieci jest najlepsza. Dzieci w każdym wieku mogą spożywać wodę o temperaturze pokojowej, wskazane jest też podawanie cieplejszych napojów, w szczególności podczas chłodniejszych dni. Dlatego właśnie w praktyce bardzo dobrze sprawdzają się butelki termiczne.

Bidony termiczne pozwalają na długi czas utrzymać temperaturę płynu, który w nich umieścimy. W przypadku nawet bardzo upalnej aury na zewnątrz utrzymają pożądaną, chłodną temperaturę swojej zawartości, przez nawet 24 godziny. W przypadku herbatki, czy wody, można liczyć na dwanaście godzin stałej temperatury cieplejszych płynów.

Czemu termiczna? Jaka butelka dla dzieci sprawdza się w praktyce?

Ciągłe robienie nowej herbaty, czy podgrzewanie wody i podawanie jej maluchowi może być kłopotliwe. Kiedy jednak maluch zje obiad, czy jest przeziębiony, bardzo ważne, by napił się po tym czegoś ciepłego. Butelka termiczna ułatwia życie – dzięki niej nie ma konieczności częstego przygotowywania napojów dla swojej pociechy, umieszczone w niej picie długi czas utrzyma pożądaną ciepłotę.

Rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne w domu – oszczędza wiele pracy rodzicowi. Idealnie sprawdza się także podczas spacerów, dłuższych wycieczek, treningów, czy w podróży, czyli w sytuacjach, kiedy przygotowanie napoju o odpowiedniej temperaturze nie jest możliwe. Bidony termiczne doceniają w szczególności rodzice dzieci, które cały rok, bez względu na pogodę, trenują na dworze.

Jaka butelka termiczna dla dzieci? Odpowiedni sposób picia

Maluchy nie poradzą sobie jeszcze z piciem z klasycznej butelki – mogą się zalewać, krztusić. W przypadku młodszych dzieci lepiej sprawdzą się butelki ze słomką, już nawet kilkumiesięcznych dzieci radzą sobie z tym sposobem picia. Starsze, samodzielne dzieci bez problemu poradzą sobie z piciem z klasycznych butelek i w ich przypadku to one będą właśnie najlepszym rozwiązaniem.

Żyj kolorowo! Wzory i kolory bidonów dla dzieci

Lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami, w szczególności, jeżeli chodzi o dzieci. Jaka butelka termiczna dla dzieci spodoba się akurat naszemu maluchowi, zależy przede wszystkim od jego upodobań. Butelki termiczne z króliczkiem, pandą i kotkiem, dostępne w lubianej przez dzieci kolorystyce, sprawią, że maluch bardzo chętnie będzie sięgał po przygotowany dla niego napój.

To jaka butelka termiczna dla dzieci będzie najlepsza dla naszej pociechy, uzależniona jest przede wszystkim jest uzależnione od wieku malucha. Bezsprzecznie, bidony termiczne są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla opiekuna, jak i jego pociechy. Dzięki butelce termicznej rodzice mają pewność, że nawet podczas zimowych dni ich dzieci będą miały możliwość w razie potrzeby zagrzać się ciepłym napojem.

Możliwość komentowania została wyłączona.