Jaka Butelka Termiczna Na Kawę Będzie Najlepsza? - Niezbędne Wskazówki

Jaka Butelka Termiczna Na Kawę Będzie Najlepsza? – Niezbędne Wskazówki

Jaka butelka termiczna na kawę będzie najlepsza? Butelka termiczna to niezastąpiony element wszelakich wypraw i niezbędna pomoc serwująca orzeźwienie w pracy. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniej butelki umożliwi podanie wciąż ciepłego, ulubionego napoju. 

Butelka termiczna na kawę – wskazówki dotyczące wyboru

Jaka butelka termiczna na kawę by to nie była, jest to przedmiot umożliwiający spożywanie ciepłych napojów tam, gdzie jest to zwyczajnie niemożliwe. Co więcej, zabranie ze sobą butelki termicznej na długi jesienny spacer lub na wędrówkę z gorącą kawą to niesamowite przeżycie.

Decydując się na wybór odpowiedniej butelki termicznej na kawę, kupujący zadają sobie wiele pytań. Z jakich materiałów jest wykonana, jak długo utrzymuje temperaturę, ile może wytrzymać? Odpowiedź na te wszystkie pytania wymaga od nas spojrzenia na strukturę tego, czym są butelki termiczne.

Struktura butelki termicznej – na co zwracać uwagę?

Myśląc o tym, jaka butelka termiczna na kawę zda się najlepiej, wpierw należy zatrzymać się przy następujących elementach konstrukcji butelek:

  • Objętość – Na początek należy zdecydować o objętości butelki, zbyt duże produkty tego typu po prostu nie są zdatne do codziennego użytku. Z reguły producenci oferują opcje o objętości 0,25 litra, 0,45 litra, 0,5 litra, 0,75 litra, a także 1 litra. Należy pamiętać, im większa objętość, tym dłużej kawa utrzyma swoją temperaturę;
  • Waga – Dobierana w zależności od przeznaczenia butelki termicznej. Na przejażdżkę rowerem lub samochodem trzeba wybrać butelkę o średnicy pasującej do uchwytu na kubek, lub zapięcia, waga przestaje wtedy odgrywać jakąkolwiek rolę;
  • Materiał – Zdecydowanie polecany jest zakup butelki termicznej do kawy ze stali nierdzewnej. Producenci od dawna nie stosują innych materiałów. W kawie nie pozostaje posmak, a butelka dobrze utrzymuje temperaturę i nie nasiąka zapachem;
  • Szyjka butelki – Warto zwrócić uwagę także na szyjkę butelki termicznej, można spotkać się z podłużną, wąską szyjką, a także z szeroką szyjką jak w zwykłym bidonie. Tego typu szyjka jest odpowiednia do picia kawy w drodze, nie rozlewając napoju na boki. Również na korku powinna znajdować się guma uszczelniająca zapewniająca odpowiednie zabezpieczenie napoju przed spadkiem temperatury.

Jaka butelka termiczna na kawę? – przykładowe modele

Butelki termiczne na kawę do 1 litra często wykonane są w formie przypominającej termos. Wyszukując odpowiednich modeli, warto zwrócić uwagę na materiał zewnętrzny, z jakiego są wykonane tego typu butelki. Przyjrzenie się dodatkom podnoszącym funkcjonalność produktu także jest rozsądnym działaniem.

W końcu butelka termiczna z uchwytem umożliwia wygodne przenoszenie kawy z miejsca na miejsca. Warto jednak pamiętać, że modele termiczne posiadają zewnętrzną osłonę zabezpieczającą dłoń przed poparzeniem. Płyn w butelce termicznej utrzymuje swoją temperaturę średnio przez 6 do 24 godzin.

Godnymi wyborami butelek termicznych na kawę można nazwać, chociażby następujące modele:

Przed wyborem butelki termicznej na kawę należy zwrócić szczególną uwagę na jej projekt zewnętrzny. W porównaniu z kubkami termicznymi butelki są jednak w 100% szczelne, zabezpieczając przed wylaniem się napoju przez otwór.

Jak pielęgnować butelkę termiczną na kawę?

Butelki termiczne zakupione specjalnie w celu picia kawy muszą być odpowiednio pielęgnowane. Dlaczego? Pozostawienie butelki samej sobie po wypiciu napoju skróci żywotność ulubionej butelki, niezależnie od tego, z jakich materiałów została wykonana.

Niepożądane jest, chociażby wlewanie gorących napojów bez uprzedniej filtracji. Dlatego wlewana kawa powinna być pozbawiona zbędnych fusów w butelce termicznej z zaworem korkowym. Cząsteczki z napoju z biegiem czasu mogą po prostu przylec do dna, utrudniając jego czyszczenie.

Wszelkie butelki termiczne są także wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Po mocnych uderzeniach korek może stracić szczelność połączenia z obudową, zrywając izolację próżniową. Oznacza to, że produkt nie będzie już dłużej utrzymywać odpowiedniej temperatury.

Po każdym użyciu butelkę termiczną należy także umyć, aby zapobiec rozwijaniu się pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Niemyta butelka termiczna do kawy z biegiem czasu zaczyna przy każdym kolejnym zalaniu generować niesmaczną goryczkę, która zaburzy przyjemność z picia. Po umyciu nie należy zakrywać od razu butelki, w przeciwnym razie krople wody pozostawione w niej będą miały nieprzyjemny zapach.

Butelka termiczna na kawę – przydatny towarzysz podróży

Niezależnie od tego, jaka butelka do kawy zostanie wybrana, warto mieć na uwadze swoje osobiste preferencje. Jedyna rada, jakiej można udzielić, brzmi: warto wybierać butelki termiczne do kawy od sprawdzonych producentów. Wśród godnych uwagi marek butelek termicznych zdatnych do utrzymania kawy można polecić Ragsy, Closca Design, czy Kambukka.

Możliwość komentowania została wyłączona.