korzyści z picia wody w pracy

Korzyści z picia wody w pracy

Dostęp do czystej wody pitnej jest często brany za oczywisty w krajach, gdzie jest ona łatwo dostępna. Szkoda, bo świeża, zdatna do spożycia woda w kranie jest wielkim luksusem w wielu aspektach. W czasach zrównoważonego ekologicznie i zdrowego stylu życia, woda pitna zasługuje na nowe zainteresowanie. Musimy odkryć ponownie przyjemność ze stałego dostępu do wody pitnej. Zmienić to, co jest dla nas codziennością, w nowoczesny towar luksusowy. Ale jak tego dokonać? Od czego zacząć?

Zrób sobie przerwę na wodę

Czy jest w porządku zrobienie sobie przerwy w pracy na szklankę wody w ciągu dnia? Palacze po prostu stwierdzili, że mają prawo do przerw na papierosa w pracy. Mimo, że jest to niezdrowe, dziesięciominutowa przerwa w pracy dla palaczy została zaakceptowana. Oni po prostu tego potrzebują.

Ale co z tymi, którzy nie palą? Nie jest łatwo opuścić swoje miejsce pracy żeby po prostu odpocząć przez dziesięć minut. W porównaniu do innych przerw, np. na papierosa lub przerwy obiadowej, która nie zacznie się przed godziną 12, brakuje w tym celu. Czy przerwa na wodę może uzyskać taki sam status legalnej przerwy, podobnie jak w przypadku przerwy na papierosa?

Niech przerwa na wodę to będzie Twoje 10 minut odpoczynku w ciągu dnia, podczas którego oczyścisz swój umysł – może wyjdziesz na zewnątrz – i wypijesz butelkę świeżej, zimnej wody. Oczyść myśli, to będzie przypływ nowej energii do pracy, którą wykorzystasz po powrocie do swojego stanowiska pracy. Twój szef najprawdopodobniej uzna, że te dziesięć minut to dobry pomysł. Nawodnienie organizmu to zwiększona produktywność oraz lepsze samopoczucie – te argumenty mówią same za siebie.

Używaj odpowiedniej butelki na wodę

Z dobrej butelki na wodę będziesz pić jej więcej. Pamiętaj, że to nie tylko pojemnik – picie wody powinno być wygodne i przyjemne. Jeśli pijesz z zużytej butelki PET, jest mało prawdopodobne, że będziesz czerpać wiele przyjemności z picia wody. Tymczasem łyk wody może sprawić wielką satysfakcję. Sekret tkwi w stworzeniu odpowiedniej atmosfery dla tej czynności. Jednym ze sposobów zwiększenia przyjemności z picia wody jest inwestycja w odpowiednią butelkę.

Na szczęście, na rynku jest dostępny szereg wielorazowych butelek na wodę. Unikalną rzeczą, która charakteryzuje butelki Retap jest ich specjalny projekt i wykonanie przeznaczone do spożywania wody. Są one dla niej stworzone, a nie tylko ją zawierają. Zostały one zaprojektowane z myślą o najważniejszych dla nas czynnikach: zdrowie oraz ekologia. Konstrukcja wykonana jest tak, że wylot butelki idealnie pasuje do ust, a jej kształt zapewnia najlepszy możliwy przepływ wody.

Butelki Retap można myć w zmywarce, co jest rzadko spotykane w przypadku plastikowych butelek z zakrętkami. W innych przypadkach bakterie mogą się łatwo zbierać na ich brzegach. Butelki Retap nie mają narożników lub krawędzi, które mogą być siedliskiem bakterii.

Dodać do smaku wody smaczne

Jakość wody, którą pijemy jest ważna. Istnieje wiele czynników, które wpływają na komfort, który towarzyszy piciu wody. Jeśli jest ona ciepła, dziwnie smakuje lub jest zanieczyszczona w jakikolwiek sposób to może to wpłynąć niekorzystnie na nasze doświadczenia z nią związane.

Jest zatem ważne, aby źródło wody było wysokiej jakości. Jeśli masz świeżą, zdatną do spożycia, zimną wodę pitną w kranie, cieszyć się z niej! Jeśli nie, upewnij się, że masz trwałe rozwiązanie, jak na przykład dobry filtr do wody zamontowany na kranie. Jeśli chodzi o źródła wody pitnej nie można iść na kompromisy. Woda z butelki PET nie jest dobrym rozwiązaniem. Dobra, nieskażona jakość wody pitnej może się stosunkowo szybko zmienić.

Wiele butelek z tworzywa sztucznego nie jest przystosowanych do przechowywania wody przez długie okresy czasu bez wycieku chemikaliów z tworzywa sztucznego do wody. Ogólnie rzecz biorąc, plastik pokazuje oznaki zużycia po pewnym czasie. Zauważ jeszcze, że bakterie mogą łatwo zbierać się w tych małych krawędziach butelek PET.

Zaleca się, aby wybrać materiały takie jak szkło hartowane, które nie zanieczyszcza wody i nie niszczeje. Twoja woda może być jeszcze smaczniejsza z domieszką owoców lub ziół. Niezrównanymi dodatkami do wody są dwa plasterki limonki i gałązka mięty. To odświeża smak oraz wpływa pozytywnie na zdrowie.

Jeśli chcesz poznać więcej zdrowych i smacznych dodatków, dzięki którym Twoja woda nabierze wyjątkowych walorów smakowych zajrzyj do receptur TWISTY.

Czerp korzyści z picia wody

W trzech prostych krokach można uświadomić sobie przyjemność z picia wody i zacząć się nią cieszyć! Pomyśl o tym, jak można pić wodę kiedy czujesz pragnienie. Korzystaj z każdej możliwej okazji i przypominaj sobie, aby być nawodnionym w ciągu dnia; tak wielu ludzi, nie pamięta aby pić dostatecznie dużo i być odpowiednio nawodnionym! Ceń i ciesz się z wysokiej jakości wody i poświęć czas na to, aby się nią delektować. Jeśli chcesz, aby Twoje doświadczenia w piciu wody nabrały nowego spektrum wystarczy dodać do niej trochę świeżych owoców lub ziół.

Doceń wodę! Niech będzie Twoją odskocznią od codziennej rutyny.

Możliwość komentowania została wyłączona.