jaki filtr do wody wybrać poradnik

Jaki Filtr do Wody Wybrać? [Poradnik]

Dostęp do wolnej od zanieczyszczeń i zdrowej wody w tych czasach jest jedną z bardzo ważnych spraw dla większości rodzin. Woda z kranu jest wystarczająco zdatna do picia, ale wiemy, że poglądy na ten temat są podzielone. Filtry do wody coraz częściej pojawiają się w naszych domach szczególnie w postaci dzbanków filtrujących – tylko czy oby na pewno daje to szybki i zadowalający efekt?

Filtr zamiast plastiku

Rocznie w Polsce produkuje się 4,5 miliarda plastiku! Co daje nam wydanych 6 mld złotych w ciągu 12 miesięcy. Te sumy są kosmiczne i przerażające…  Zdecydowanie cierpi na tym środowisko, co za tym idzie w ciągu kilku lat my również doświadczymy negatywnych skutków na własnej skórze. Jesteśmy w stanie w dużym procencie zmniejszyć produkcję tego tworzywa sztucznego.

Prostym rozwiązaniem jest przerzucenie się z wody butelkowanej na wodę z kranu, która średnio kosztuje za litr tylko jeden grosz! Jeżeli nadal nie przekonują Cię liczby, a myśl o piciu wody, która nie jest wystarczająco przefiltrowana wywołuje negatywne emocje…  W takiej sytuacji polecam rozważyć zakup przenośnego filtra nakranowego.

Rodzaje Filtrów

Istnieją dwa główne typy filtrów: podzalewowe, czyli te które wymagają specjalistycznej instalacji oraz nakranowy, czyli te, które nakładamy na kran. Takie filtry składają się niekiedy z dużej ilości warstw, każdej odpowiedzialnej za inne zadanie:

Filtry dzielą się na:

Mechaniczne – zatrzymuje cząsteczki stałe takie jak żwir, piasek, rdzę oraz zawiesiny. Przede wszystkim nadają się do wody o wysokim stopniu zanieczyszczenia np. ze studni.

Filtry odżelaziające i odmanganiające – filtr, który usuwa związki żelaza oraz manganu

Węglowe – pochłania chlor, związki organiczne, polepsza smak, zapach oraz kolor.

Filtry zmiękczające – oczyszcza wodę ze związków wapnia i magnezu.

Filtry do wody wykorzystujące zjawisko odwróconej osmozy – usuwa zawarte w niej minerały, jony soli, pierwiastki radioaktywne, a także bakterie i zanieczyszczenia.

Najbardziej Kompletny Filtr Nakranowy

Innowacje w filtrowaniu wody przynosi nam..? Szwajcarskiej produkcji filtr nakranowy DrinkPure Home. Wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, tak aby mógł zostać z nami na lata. Zdecydowanie lepiej wypada on na tle konkurencyjnych filtrów ze względu na jego prostotę i funkcjonalność.

Jeszcze nigdy montaż filtrów do wody nie był tak łatwy i szybki:

Dzięki patentowi QuickFix możesz po prostu wybierać pomiędzy wodą filtrowaną i niefiltrowaną. Poprzez łatwe zsunięcie filtra z kranu!

A dzięki temu, że jest niewielkich rozmiarów w razie potrzeby możesz łatwo go przenieść lub schować – jest naprawdę poręczny!

Jakie otrzymujemy korzyści?

  • Bezpieczną i zdrową wodę prosto z kranu
  • Jako jedyny usuwa bakterie, mikroplastik oraz mikrocząsteczki
  • Banalny w instalacji – nie przecieka
  • Redukuje pestycydy, hormony i pozostałości leków

Filtr Nakranowy czy Dzbanek Filtrujący?

Ile razy chciałeś się napić szybko wody albo chciałeś zagotować przefiltrowaną wodę na kawę lub herbatę, a jednak rezygnowałeś z tego, bo Twój dzbanek nie był napełniony lub zbyt długo musiałeś czekać na przefiltrowanie wody?

Przy korzystaniu z dzbanka filtrującego musimy pamiętać o tym, aby uprzednio go napełnić, ponieważ woda filtruje się stopniowo, co wymaga czasu i niestety nie możemy w każdej chwili się jej napić. Używając filtra nakranowego nie musisz się tym przejmować… Możesz nalać wody tyle ile potrzebujesz. Wszystko jest bezproblemowe i bezpośrednio z kranu. Twoim jedynym problemem może być czy masz go pod ręką! Dzięki temu, że jest on poręczny i łatwy w obsłudze możesz go ściągać i zakładać w ciągu kilku sekund.

Czy wymiana Filtra jest skomplikowana?

Sprawdź też: Przenośne butelki filtrujące wodę >>

Możliwość komentowania została wyłączona.