jaką butelkę na wodę wybrać mała wielka decyzja

Jaką butelkę na wodę wybrać? Mała wielka decyzja

Pokaż mi swoją butelkę na wodę, a powiem Ci, kim jesteś.

Jeśli kiedyś usłyszysz taki tekst, to nie bądź zaskoczony. Rzeczy nas określają. Jakie butelki na wodę są, każdy widzi? Nie do końca.

Współcześnie mamy ich wiele do wyboru i nie chodzi tu tylko o wygląd, a coś dużo ważniejszego: wpływ na nasze zdrowie. Niektórzy zadowolą się plastikiem, inni będą szukać i drążyć, aż znajdą lepsze zamienniki.

Zobaczcie nasz przewodnik po czterech rodzajach butelek na wodę: szklanej, stalowejtritanowej oraz z trzciny cukrowej.

Postanowione! Raz na zawsze rezygnujesz z plastikowych butelek na wodę. Masz dość ich posmaku oraz niepochlebnej opinii. Chcesz być bardziej eko, żyć zdrowiej i świadomie. Stajesz przed dylematem: jaką butelkę na wodę wybrać, aby długo i dobrze służyła, w pełni pasując do Twojego stylu życia?

Szklana butelka – dla proekologicznej elegantki

Subtelna, przejrzysta, elegancka. Zakocha się w niej każda kobieta. Szklana butelka jest idealna dla dorosłego człowieka.

Sięgają po nią ludzie, których interesuje zdrowie, wygląd, otoczenie i środowisko. Są ambasadorami proekologicznego stylu życia, dzięki czemu pozytywnie „zarażają” dobrymi odkryciami innych. A jest czym!

Powrót do korzeni

Dla wielu z Was zachęta do codziennego używania szklanej butelki w czasach, gdy mamy dostęp do lekkich tworzyw sztucznych, może się wydawać szaleństwem.

Aktywny styl życia w mieście stoi jakoś w sprzeczności ze szkłem w torebce, które kojarzy się z czymś kruchym, ciężkim, oldschoolowym. Niczym butelkowane mleko na wycieraczce. A jednak! Mimo tych skojarzeń, coraz więcej ludzi decyduje się zrezygnować na stałe z lekkich „PETów” na korzyść szklanej butelki. Dlaczego?

Można to potraktować jako świadomy powrót do korzeni. Pierwszy znany dowód na użycie szkła jako pojemnika odnotowano w starożytnym Egipcie 1500 lat p.n.e.! Na pewno nie był to jednak pierwszy raz, bo wczesne przykłady występowania szkła pojawiały się znaczniej wcześniej, nawet 4 000 lat p.n.e.

Pij wodę, nie butelkę

Po latach zachwytów nad sztucznymi opakowaniami, następuje ponowne zainteresowanie szklanymi butelkami. Na szczęście. Wpływ na to mają proekologiczne kampanie społeczne na całym świecie, wzrost świadomości konsumentów, troska o zdrowie własne i bliskich.

W kontekście czystości i neutralności, szklane butelki na wodę nie mają sobie równych. Szklana butelka jest liderem w kategorii pojemników wolnych od zanieczyszczeń. Nie wpływa ona na smak i nie przepuszcza żadnych substancji chemicznych. Wlewasz czystą wodę – pijesz czystą wodę, a nie posmak butelki z dodatkami. Woda ze szklanej butelki jest po prostu smaczniejsza.

Wszyscy kojarzmy charakterystyczny „nalot” na butelkach z tworzywa sztucznego. Jak się okazuje, plastikowe butelki mogą uwalniać związki szkodliwe dla ludzi.

Jednym z nich jest bisfenol A, znany jako BPA, wpływający na gospodarkę hormonalną, rozwój, płodność, metabolizm. Choć obecna wiedza na temat zagrożeń BPA zmusiła wiele firm do zmiany metod produkcji i dokładniejszego rozważenia wykorzystywanych materiałów, powstawanie plastikowych butelek ciągle jest wysoce uprzemysłowionym przedsięwzięciem.

Podczas produkcji, butelki mogą być narażone na dużą liczbę zanieczyszczeń, a stosowane materiały i procedury, mają często krótką historię. Oznacza to, że są ciągle zbyt mało przebadane pod kątem ich wpływu na zdrowie i środowisko.

Z miłości dla środowiska

Bądź przyjazny dla natury. Butelki nawet wielokrotnego użytku, wykonane z tworzywa sztucznego, są destrukcyjne dla naszej planety. Szkło zaś można poddawać recyklingowi przez czas nieokreślony.

Butelka tritanowa – dla rodzin, dla dzieci

Wygląda jak szkło. Wystarczy jednak, że ją upuścisz i już wiesz! Jest mocniejsza i lżejsza niż szkło, zdrowsza niż plastik. Tritanowa butelka na wodę nie zawiera BPA, BPS ani żadnych innych bisfenoli. Czysta, trwała, bezpieczna i elegancka.

Chętnie kupowana przez troskliwe mamy dla ich pociech. Nic dziwnego, bo oprócz czystości, butelka jest szczelna i przyciąga wzrok wesołymi kolorami. To nie koniec listy zalet. Nasze modele wyposażone są w materiałowy uchwyt do noszenia lub przyczepienia do torby czy plecaka. Śmiało można je myć w zmywarce.

Trwała i wytrzymała

Podczas gdy inne plastikowe produkty tracą blask po wielokrotnym myciu, tritanowe butelki na wodę pozostają nienaruszone, zachowując swój kolor i połysk nawet po setkach cykli zmywarek. Niezależnie od tego czy taką butelkę upuścisz, wrzucisz na dno torby lub umyjesz setki razy, tritan zniesie to wszystko.

Bezpieczna dla całej rodziny

Tritan to nie tylko plastik bez BPA, BPS (bisfenolu S), ale też bez żadnych innych bisfenoli. Po wykonaniu wielu testów w laboratoriach okazało się, że jest wolny od jakichkolwiek działań estrogennych i androgennych. Butelka na wodę z tritanu jest więc idealna dla dzieci: neutralna dla zdrowia, odporna na uderzenia, o wesołym wyglądzie.

Stylowa i elegancka

Tritan to tworzywo sztuczne, które jest łudząco podobne do szkła. Elegancko wyglądające butelki na wodę mogą być w różnych kolorach, wzorach, kształtach. Jeżeli nieobojętny jest Ci dobry design, lubisz szklisty połysk i przejrzystość, ale nie chcesz nosić butelki ze szkła – rozważ opcję tritanową.

Przyjazna środowisku

Kupując tritanową butelkę na wodę, troszczysz się o środowisko. Inaczej niż w przypadku plastiku jednorazowego użytku, tej butelki nie wyrzucasz po razie. Uzupełniasz kiedy chcesz, jak długo chcesz. Materiał przyjazny środowisku, może być poddany recyklingowi.

Butelka termiczna Ragsy

Jeśli szukasz wiernego towarzysza, który razem z Tobą zniesie najbardziej ekstremalne sytuacje, to mamy dobrą wiadomość. Właśnie go znalazłeś! Bo czy może być coś bardziej trwałego niż stal? Butelka termiczna Rags’y zrobiona jest ze stali nierdzewnej 18/8, odpornej na szorstkie użytkowanie, a nawet lekki upadki.

Co więcej, przez 12h gotowa jest służyć gorącą kawą, przez 24h – lodowatą wodą. Technologia Rags’y Thermo zapewnia maksymalną izolację za sprawą dodatkowej podwójnej ściany próżniowej. Zainteresowany?

Nowoczesność w stylowym wydaniu

Nowoczesność i innowacyjność to jedno, odpowiedni wygląd – to drugie. Dzięki Rags’y nie musisz pomiędzy nimi wybierać. Butelka została zaprojektowania specjalnie, żeby trafić w gusta. Ale jeśli myślisz, że brakuje jej elegancji – grubo się mylisz. Ta butelka to uosobienie stylu w najlepszym, klasycznym wydaniu.

Wygoda użytkowania

Zastanawiasz się pewnie teraz nad wygodą jej użytkowania, bo przecież aż tak pięknie nie może być. A jednak! Dzięki trójwarstwowej technologii butelka na zewnątrz zawsze ma temperaturę pokojową i nigdy nie skrapla się na niej woda. Dzięki temu pewnie leży w dłoni, nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Poza tym jest lekka i szczelna. A jeśli higiena i zachowanie jej w czystości spędza Ci sen z powiek, możesz odetchnąć z ulgą. Łatwo się ja myje, chociaż do zmywarki lepiej jej nie wrzucaj.

Jeśli więc szukasz butelki, która sprawdzi się w każdej sytuacji, a jednocześnie będzie godnym elementem Twojego stylowego życia, wybierz Rags’y.

Yuhme – najbardziej ekologiczna butelka do wody na świecie

Czy wiesz, że każda Twoja decyzja pozostawia negatywny ślad węglowy i przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska? Wybierasz jabłko czy banana na śniadanie, jedziesz do pracy rowerem czy samochodem, kupujesz w sieciówce czy u lokalnego producenta?

Stając na co dzień przed takimi prostymi wyborami nie zastanawiasz się nad tym, ile szkodliwego dwutlenku węgla produkujesz. A szkoda, bo jest tego całkiem sporo!

Butelkowy zen – dbaj o siebie, środowisko i pomagaj innym

Przeraża Cię wizja dewastacji środowiska naturalnego? Spokojnie – teraz usiądź wygodnie, zamknij oczy i oddychaj głęboko. I wyobraź sobie produkt, który nie ma żadnego negatywnego wpływu na to, co Cię otacza. Czy jest to możliwe? Szwedzka firma Yuhme udowodniła, że tak! Wytwarzając butelkę z trzciny cukrowej, która jest w 100% biodegradowalna, zadbała nie tylko o środowisko, ale także o nasze zdrowie.

Materiał ten jest bowiem wolny od wszelkich szkodliwych składników, takich jak BPA, Bisfenol A czy ftalany, a przy tym trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. Nie jest przesadą stwierdzenie, że jest to najbardziej ekologiczna butelka na wodę na świecie.

A to jeszcze nie koniec dobrych informacji. Wybierając butelkę Yuhme The Namaste wspierasz organizację non-profit Water for Good. Każdy zakup zapewnia jednej osobie w Republice Środkowoafrykańskiej dostęp do czystej wody przez 6 miesięcy. Więcej o organizacji i jej projektach znajdziesz na stronie Water for Good.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem butelki na wodę jesteś świadomym konsumentem. Decydując się na butelkę The Namaste możesz być pewny, że nie tylko wspierasz, ale też kreujesz zachowania proekologiczne. Taki wybór, zawsze jest dobrym wyborem.

A Ty, jaką butelkę na wodę wybierzesz dla siebie? Zobacz naszą ofertę

Możliwość komentowania została wyłączona.