szkodliwe działanie plastików

Szkodliwe działanie plastików

Plastik nie występuje w naturze, jest sztucznym tworzywem. Jego zalety są jednocześnie wadami. Niska cena – przez nią tony plastiku zaśmiecają Ziemię i wpływają na jakość życia ludzi. Wytrzymałość – z tego powodu plastik nie rozkłada się nawet przez setki lat. Pociągnij innych ludzi za sobą, pij wodę z eleganckiej, szklanej butelki wielokrotnego użytku. Wyznaczaj trend!

Wiele miejsc na świecie już wypowiedziało wojnę wszędobylskiemu plastikowi. Dominikana, Antigua, Gujana, Barbuda wprowadziły ustawy zakazujące używania foliowych worków. To pierwszy krok w walce o czyste plaże. A jest o co walczyć, bo jak podaje Katarzyna – autorka bloga Życie pod Palmami, mieszkająca na Karaibach: co roku w oceanie ląduje 30 mln ton plastiku!

Gdy Europejczykom nierealne się wydaje, że można współcześnie pozbyć się plastiku z życia, karaibscy wyspiarze wzięli się za powszechne uświadamianie ludzi o zagrożeniach. Dlaczego nie zrobić tego w Polsce? Każdy z nas jest odpowiedzialny po części za planetę, którą zamieszkuje. A już na pewno za własne zdrowie!

Zamień plastik na szkło. Najlepiej od razu!

Producenci plastiku „wzbogacają” go barwnikami i innymi substancjami, które nie są obojętne dla organizmu ludzkiego. Dużo się ostatnio dyskutuje o szkodliwości lub nieszkodliwości butelek plastikowych, które wykonane są z tworzywa PET.

Niezależnie do wyniku tej dyskusji, już sam fakt jej zaistnienia, powinien wzbudzać podejrzenia i wątpliwości. Czy warto ryzykować zdrowie licząc, że plastik jednak okaże się nietrujący po wielu latach różnych badań? A co jeśli werdykt będzie jednoznaczny: niszczymy zdrowie i co pewne – naszą planetę?

Przecież kiedyś ludzie często leczyli się tym, co dziś uznane jest oficjalnie za szkodliwe. Nie popełniajmy tego błędu, przynajmniej w kwestii czegoś tak prozaicznego i codziennego, jak picie wody.

Woda w plastikowych butelkach jest wielokrotnie droższa od kranówki, jaką mamy na wyciągnięcie ręki. Używając dodatkowo filtra, mamy pewność jej czystości. Wystarczy tylko przelać wodę do szklanej butelki np. Retap i w drogę! Do pracy, na siłownię, na spacer czy plażę.

Szklana butelka z dożywotnią gwarancją

Szklana butelka na wodę to idealna alternatywa dla plastiku, na który ludzie codziennie wydają pieniądze, tylko po to by się napić wody – dostępnej przecież w domu w kranie. Szkło łatwo się tłucze? Zapewniamy, że nasze butelki objęte są dożywotnią gwarancją duńskiego producenta RETAP. Szkło jest lżejsze i trwalsze od tradycyjnego, a jeśli nawet się potłucze, to producent wyśle Ci nową butelkę! Szaleństwo? Tylko pozytywne, w imię zdrowia i czystości planety!

Czytaj dalej: Jaką butelkę na wodę wybrać? Mała wielka decyzja >>

Możliwość komentowania została wyłączona.