Dafi: Recenzja Butelki Filtrującej. Plastikowa butelka? Tak, ale tylko wielokrotnego użytku od Dafi.

Butelka filtrująca to rozwiązanie dla każdego, kto ceni wygodę, ekonomię i dba o środowisko. Można ją zabrać ze sobą wszędzie, a następnie napełniać wodą kranową w dowolnym miejscu. Dzięki temu nie trzeba martwić się o jej zapas i kupować jednorazowych butelek. Butelka Dafi posiada wymienny co miesiąc filtr, który polepsza jakość „kranówki”. Użyty w niej bloczek z węgla aktywowanego jest naturalny, bo  otrzymywany z łupin orzecha kokosowego. Właściwości filtracyjne węgla i jego wysoka skuteczność mają długą historię jako medium wykorzystywane do wchłaniania (absorbcji) zanieczyszczeń. Innym ważnym miejscem zastosowania węgla są m.in. maski gazowe i leki na zatrucia pokarmowe. Pół kilograma aktywowanego węgla ma łącznie 125 akrów powierzchni(!) i jest w stanie faktycznie wchłonąć tysiące różnych związków chemicznych. Węgiel aktywowany to taki węgiel, który jest nieco bardziej elektrododatni, co powoduje że jeszcze lepiej zatrzymuje zanieczyszczenia i związki chemiczne. Zawarte w wodzie zanieczyszczenia, przepływające przez pozytywnie naładowany węgiel aktywny, są przyciągane do jego powierzchni. Butelka filtrująca Dafi spełnia restrykcyjne normy bezpieczeństwa, co potwierdzają systematyczne badania producenta i uzyskane certyfikaty. Produkt o renomowanej na rynku marce można nabyć w wielu stacjonarnych i internetowych sklepach. Dostępne są 3 pojemności. Najmniejsza 0,3 l została stworzona z myślą o dzieciach – jest bardzo poręczna i zmieści się nawet w najmniejszych dłoniach. Butelkę 0,5 l warto zabrać ze sobą na spacer lub do pracy, a największa 0,7 l sprawdzi się podczas aktywności fizycznej czy na siłowni.

recenzja butelek dafi

Zaletą butelek filtrujących jest zawsze świeża woda. Samodzielnie kontrolujemy, jak długo przebywa ona w butelce oraz w jakich warunkach ją przechowujemy. Takiej kontroli nie są w stanie zapewnić nam producenci wód w jednorazowych butelkach, bowiem do momentu ich zakupu, przez ostatecznego konsumenta całymi miesiącami jest ona transportowana i przechowywana w nieznanych nam warunkach i może np. ulegać wielokrotnemu przegrzaniu. Producent słusznie zaleca zużycie wody z butelki filtrującej w ciągu 12 godzin od napełnienia, ponieważ wówczas mamy pewność, że jest smaczna. Jeżeli wiemy, że nie wykorzystamy w tym czasie pełnej butelki – warto napełnić ją np. tylko do połowy. Takie działanie pozwoli ograniczyć niepotrzebne straty wody, jak również nie będziemy ze sobą nosić zbędnego ciężaru. 

Wybierając butelkę wielokrotnego użytku, warto zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny, który dla wielu Polaków ma coraz większe znaczenie. Czując się odpowiedzialni za los naszego środowiska naturalnego, chętnie rezygnujemy z tzw. jednorazówek (kubków, reklamówek itp.). Butelka polskiej firmy Formaster Group (właściciela marki Dafi) idealnie wpisuje się w zachodni trend, pomagając żyć zgodnie z ideą less waste (mniej śmieci).  

opinie o dafi

Wszystkie produkty marki Dafi są wolne od szkodliwego bisfenolu A oraz ftalanów. Butelka filtrująca Dafi jest regularnie badana przez wewnętrzne laboratorium, a także niezależne, akredytowane instytucje zewnętrzne. Produkt uzyskał prestiżowy certyfikat Hamilton Poland, w którym potwierdzono, że butelka Dafi, mimo że wytworzona z tworzywa PET (mylnie kwalifikowanego jako jednorazowe) jest całkowicie bezpieczna dla konsumenta oraz jest przeznaczona do kontaktu z żywnością (wodą). W wynikach wykazano również, że jej wielokrotne napełnianie jest pozbawione ryzyka. Zgodnie z opinią Hamilton Poland nie dochodzi do migracji składników tworzywa do wody przy działaniach, takich jak zginanie tworzywa, wystawianie go na promieniowanie świetlne oraz temperaturę powyżej 30 stopni Celsjusza. 

Wszystkie produkty Dafi, w tym butelka filtrująca, powstają w dwóch, polskich fabrykach. Do kontroli jakości przykładana jest szczególna uwaga, przeprowadza się ją na każdym etapie wytwarzania. Realizowana jest poprzez połączenie pracy nowoczesnych maszyn oraz odpowiednio przeszkolonych pracowników.

Butelka Dafi to proekologiczny wybór, ponieważ jest to produkt wielokrotnego użytku, a wymieniany jest jedynie zawarty w niej filtr węglowy. Dzięki temu ogranicza się wytwarzanie zbędnych odpadów jednorazowych. 1 filtr zastępuje aż 300 półlitrowych butelek, dzięki czemu do środowiska nie trafia prawie 27 kg plastiku rocznie. Na dnie butelki widoczny jest symbol: ,,jeden w trójkącie”, który jest odniesieniem do sposobu recyklingu tworzywa, z którego jest wykonana. Nadane oznakowanie jest zgodne z wymogami prawnymi ujętymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 3 września 2014 r. w sprawie wzorów oznakowania opakowań, a cyfra „1” jest cyfrą porządkową i nie wskazuje na jednokrotność użycia, co potwierdzają badania przeprowadzone przez Hamilton Poland. 

Niniejszy materiał uwzględnia dane producenta butelek filtrujących Dafi.

Możliwość komentowania została wyłączona.