8 zaskakujących korzyście dla zdrowia jakie przyniesie ci picie wody

8 zaskakujących korzyści dla zdrowia jakie przyniesie Ci picie wody

Ból głowy, problemy z zapamiętywaniem czy uparta oponka na brzuchu to problemy, które szybko i skutecznie może rozwiązać regularne spożycie wody. Jeżeli nie słyszałeś o zasadzie ośmiu szklanek dziennie, przekonaj się o jej zbawiennym efekcie dla zdrowia i wpisz na listę dziennych priorytetów.

Stop przemęczeniu

Kiedy tracisz koncentrację w trakcie pracy i ciężko ci się połapać w natłoku zadań, rozważ zamianę kubka z kawą zalegającego na twoim biurku na butelkę z wodą. Nawet lekkie odwodnienie na poziomie 1 procenta wagi twojego ciała może spowalniać pracę mózgu, utrudniając funkcjonowanie na pełnych obrotach.

Łyknij wodę zamiast tabletki

Chociaż ból głowy ma wiele obliczy i nie rzadko trudno zlokalizować jego przyczyny, dobrze skupić się na rozwiązaniu. Zanim jednak sięgniesz po aspirynę, wyświadcz przysługę swojemu żołądkowi i wypij szklankę wody. Badania wykazały, że odwodnienie to jedna z  popularnych przyczyn bólu głowy, a nawet jeśli to nie twój przypadek, uzupełnienie płynów w organizmie znacznie zmniejszy natężenie bólu.

Stop przestojom

Zaparcie to problem, z którym spotka się aż trzy czwarte społeczeństwa, chociaż mało kto chętnie o tym wspomina. I tutaj woda przypływa na ratunek, wspomagając ruchy perystaltyczne jelit i uwalniając organizm z toksyn. Warto zapamiętać, że w tym przypadku woda gazowana potrafi sprawdzić się jeszcze lepiej niż zwykła źródlana, chociaż naukowcy nie potrafią tego wytłumaczyć.

Podkręć tempo

Jeżeli w twojej torbie na siłownie oprócz ręcznika i klapek pod prysznic nie znajdzie się butelka wody, możesz równie dobrze zapomnieć o treningu i pozostać na kanapie przed telewizorem. Nawadnianie w trakcie wysiłku to zasada numer jeden każdego sportowca, która nie tylko pozwala uniknąć omdlenia, ale wręcz wspomaga zwiększyć wydajność. Utrata wody w organizmie, gdy trenujesz doprowadza do spadku formy, motywacji oraz kontroli nad twoim ciałem, więc pamiętaj, aby regularnie popijać pomiędzy powtórzeniami.

Popij gdy wypijesz

Nawet jeśli picie alkoholu nie jest twoim codziennym zwyczajem, być może zdarzyło ci się skończyć wieczór z kieliszkiem w ręku. Wino, piwo czy mocniejsze trunki to ten typ napojów, które zamiast nawadniać organizm, doprowadza do utraty wody. Aby uniknąć kaca, sięgnij po wodę między kolejnymi drinkami, a tuż przed zaśnięciem bez wahania zaaplikuj sobie zawartość szklanki. W ten sposób odwodnienie, czyli jedna z głównych przyczyn złego samopoczucia po alkoholu, magicznie wyparuje.

Postaw na lekkość

Mało które z nas może sobie pozwolić na stwierdzenie, że problem ciasnych spodni zwany również upartą oponką go nie dotyczy. Zakładając, że nie jesteś częścią tego drugiego obozu, ale chciałbyś przejść na dobrą… lżejszą stronę mocy, wiele zyskasz regularnie popijając wodę. Oprócz zera kalorii, ten napój potrafi zdziałać cuda jeżeli chodzi o hamowanie apetytu oraz podkręcanie metabolizmu.

Oszukaj przeznaczenie

Jedną z największych zalet wody jest odmładzanie, a raczej znaczne spowalnianie procesu starzenia organizmu, o ile dostarczamy mu jej w odpowiedniej ilości. Woda wypłukuje toksyny, dogłębnie nawilża, dodaje energii oraz wspomaga gospodarkę hormonalną, czyli o wiele więcej niż jakikolwiek inny napój. Kremy na zmarszczki, operacje plastyczne czy ziołowe tabletki pewnie też pomogą, choć niekoniecznie stanowi twojego portfela.

Ratunek dla cery

Każdy kto kiedykolwiek zmagał się z trądzikiem, dobrze wie, że walka z niedoskonałościami to żaden pryszcz. Nieskazitelna cera to luksus, którym cieszą się nieliczni, jednak gdyby tak zamienić każdą puszkę coli czy kieliszek wina na szklankę wody, dermatolodzy mieliby o wiele mniej roboty. Cukier zawarty w napojach, które spożywamy to ukryty zabójca naszych marzeń o zdrowych, promiennych policzkach. Zafunduj sobie darmowy detoks i maksymalne nawilżenie, stawiając H20 na czele popijanych drinków.

Teraz już wiesz

Chociaż woda słynie swymi zdrowotnymi właściwościami, wielu z nas decyduje się na płynne super foods w postaci zielonej herbaty, soku z aloesu czy zielonego smoothie. Wciąż zdrowo i smacznie, ale nie zapominajmy o tym, że czasami najbardziej oczywiste, proste i przyziemnie rozwiązanie może nas doprowadzić prosto do celu. Popij na zdrowie ze swojej ulubionej butelki na wodę!

Możliwość komentowania została wyłączona.