wybudowaliśmy studnię w afryce pomóż nam zbudować następną

Wybudowaliśmy studnię w Afryce – Pomóż nam zbudować następną!

Wraz z naszymi partnerami, szwedzką firmą YUHME oraz HSBC Poland, wybudowaliśmy studnię w Republice Środkowoafrykańskiej. Dzięki niej ponad 200 osób ma dostęp do czystej wody pitnej. 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na taki krok? 

Misją naszej firmy jest edukacja i promowanie świadomych i odpowiedzialnych wyborów konsumenckich. Mając dostęp do nieograniczonych dóbr nie zastanawiamy się, jaki wpływ mają nasze decyzje na środowisko naturalne. A zniszczenia są już ogromne, choć jeszcze w niewielkim stopniu odczuwamy je na własnej skórze. Tego szczęścia nie mają niestety mieszkańcy najbiedniejszych krajów świata, borykający się z suszą i wszystkimi jej konsekwencjami.

Wierzymy, że działania takie jak nasze, choć w niewielkim stopniu rekompensują szkody, jakie poczyniły kraje rozwinięte przez ostatnie dziesiątki lat. Dlatego mówimy o naszym projekcie z dumą i radością. 

Czysta woda – szansa na życie, zdrowie, pracę i rozwój

Studnia została zainstalowana w prefekturze Mambéré Kadéï w maju 2019 roku. Od tego czasu zapewnia wodę pitną około 200 mieszkańcom wioski Sorma w okolicach Berbérati-Gamboula.

woda pitna w afryce

Czytaj też: Jak Oszczędzać Wodę? 10 Prostych Wskazówek >>

Jest to region, w którym zdobycie czystej wody pitnej oznaczało godziny pieszej wędrówki w piekącym słońcu. Wyobraź sobie, że dźwigasz kilkunastokilogramowy ciężar w temperaturze powyżej 40 stopni. I tak codziennie, przez całe swoje życie. Od tego, czy dasz radę, zależy przyszłość Twoja i Twoich bliskich…

Dlaczego studnie są takie ważne? 

W tym rejonie większość ludzi żyje z uprawy manioku. To dla nich nie tylko źródło utrzymania, ale także podstawowy produkt żywnościowy. Do uprawy potrzebna jest jednak woda. Studnia zaspokaja też potrzeby związane z gotowaniem posiłków i utrzymaniem higieny.  A to w Afryce niezwykle ważne, gdyż choroby związane z zanieczyszczoną wodą stanowią zdecydowaną większość. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, których organizmy dopiero budują swoją odporność. Brak czystej wody oznacza choroby, głód i śmierć.

Budowa studni – jak to się robi?

Wybudowanie studni w Afryce to bardzo trudna sprawa. Chociaż zajmuje się tym wiele organizacji, szacuje się, że aż 60% podejmowanych prób jest nieudanych. Dlaczego tak się dzieje?

budowa studni w afryce

Bo niewiele jest organizacji, które zajmują się tym kompleksowo. A wybudowanie studni to tylko pierwszy etap. Bez planu na jej utrzymanie, projekt skazany jest na porażkę. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego partnera. 

Water for Good – oni znają się na rzeczy 

Water for Good, która jest stałym partnerem firmy Yuhme, nie tylko buduje studnie, ale ma pod swoją opieką ponad 1000 miejsc, które dostarczają czystą wodę ponad pół milion ludziom w całej Republice Środkowoafrykańskiej. Do tej pory organizacja odnowiła też 900 starych i zapomnianych ujęć wody. Nasz wybór nie mógł być więc inny. Z Water for Good mamy pewność, że przekazane przez nas fundusze, będą spożytkowane we właściwy sposób. 

Water for Good to jedna z mniejszych organizacji, działająca tylko w Republice Środkowoafrykańskiej. Dzięki temu jej pracownicy poznali od podszewki problemy, z którymi ten kraj się boryka. To daje im niezbędną wiedzę i umiejętności, aby działać w najbardziej skuteczny sposób. W jaki? Poprzez budowanie i serwisowanie studni w miejscach, które tego najbardziej potrzebują, oraz angażowanie w swoje projekty społeczności lokalnych. 

Każdy może pomóc

Projekt budowy studni w Afryce był dla nas niezwykle ważny, ponieważ jak żaden inny wpisuje się w wartości i filozofię naszej firmy. Z dumą prezentujemy Wam jego efekty. Być może niektórzy powiedzą: to tak niewiele. Ale my wiemy swoje – każdy gest, każda drobna zmiana ma znaczenie. Na tym jednak nie koniec, bo każdy z Was może pomóc. Wystarczy kupić butelkę Yuhme, ponieważ znaczna część pieniędzy z jej sprzedaży wspiera organizację Water for Good.

Zakup jednej butelki Yuhme pozwala zapewnić czystą wodę jednej osobie w Afryce, przez co najmniej 3 miesiące.

Możliwość komentowania została wyłączona.