BUTELKA TERMICZNA DLA DZIECI DO SZKOŁY – JAKĄ WYBRAĆ?

Butelka termiczna dla dzieci do szkoły – jaką wybrać?

Dzieci zasługują na to, co najlepsze. Dlatego też dobrze jest zaopatrzyć je do szkoły w butelkę termiczną, która może posłużyć do przechowywania ciepłych, jak i zimnych napoi. Zanim jednak dokona się wyboru, warto pomyśleć o tym, jakie cechy powinna ona posiadać.

Termos czy butelka termiczna?

Wiele osób przechowywanie ciepłych napoi kojarzy głównie z termosami. Jak się jednak okazuje – znacznie poręczniejszym rozwiązaniem jest butelka dla dzieci do szkoły. Produkt ten trzyma ciepło napoju tak dobrze, jak i termosy, a jest znacznie wygodniejszy w użytkowaniu. Termos ma kubeczek, z którego może się napić. Niestety jednak nie każda pociecha będzie w stanie przelać gorący napój w taki sposób, by nie narozlewać. Z kolei butelka termiczna posiada zamknięcie na praktyczny korek, po którego zdjęciu dziecko może od razu napić się prosto z butelki. Pod tym względem butelka termiczna wygrywa z tradycyjnym termosem.

Butelka termiczna dla dziecka – na co zwracać uwagę przy jej zakupie?

Na rynku istnieje wiele ciekawych modeli butelek termicznych. Niestety jednak czasem zbyt duży wybór może przytłaczać. Dlatego też wybierając butelkę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Dzięki temu znalezienie produktu idealnego stanie się znacznie łatwiejsze. O jakich kryteriach więc mowa?

Pojemność butelki termicznej

Butelki termiczne, tak jak i termosy, czy bidony mogą mieć różną pojemność. Jeżeli jednak butelka ma być przeznaczona dla dziecka, powinna ona zostać przystosowana do potrzeb pociechy. Oznacza to więc, że nie powinna być ani za duża, ani za mała. Jaką butelkę termiczną dla dziecka wybrać? Powinna to być butelka o pojemności:

Bez sensu jest natomiast kupowanie dziecku butelki termicznej o pojemności 1 litra. Prawdopodobieństwo, że pociecha je wypije, jest wręcz znikome. Chyba że mowa o nastolatkach i licealistach.

Materiał wykonania

Butelki termiczne dla dzieci powinny być przede wszystkim wykonane z materiałów, które są przeznaczone do kontaktu z żywnością. Warto więc zwrócić uwagę, czy tworzywo, z którego została ona wykonana, nie zawiera substancji takich jak:

  • BPA;
  • Ftalany;
  • PVC.

Napoi dla dziecka nie należy również umieszczać w butelkach PET – zwłaszcza jeżeli są one ciepłe.

Sposób użytkowania

Dostępne na rynku butelki termiczne dla dzieci do szkoły można podzielić na:

  • Butelki z dzióbkiem – czyli butelki termiczne z dzióbkiem lub smoczkiem.
  • Butelki ze słomką – zdecydowanie najwygodniejsze dla dzieci, aczkolwiek bywają uciążliwe w czyszczeniu (ze względu na słomkę);
  • Kubki termiczne – zamykane na tzw. klik, aczkolwiek sprzyjają rozlewaniu napoju (zwłaszcza jeżeli dziecko zostanie popchnięte przez kolegę/koleżankę).

Ważne jest również to, żeby butelka posiadała szczelne zamknięcie. W przeciwnym razie napój będzie się z niej wylewał – zarówno w trakcie użytkowania, jak i przenoszenia.

Sposób czyszczenia

Ta cecha, zdecydowanie ma znaczenie dla rodziców. Im więcej bowiem butelka posiada elementów, tym jej mycie będzie bardziej uciążliwe. Warto więc sięgać po modele, które mają jak najmniej zakamarków (czyli np. brak słomki), a czyszczenie butelki stanie się znacznie łatwiejsze.

Trwałość

Ta z kolei powinna zostać dopasowana pod kątem tego, z jaką intensywnością butelka termiczna dla dziecka będzie eksploatowana. Każde dziecko może bowiem użytkować butelkę zupełnie inaczej. W przypadku dzieci aktywnych fizycznie, które często rzucają plecakiem, warto więc zadbać o solidną butelką, która się nie roztrzaska w sponiewieranej torbie.

Termobutelka dla dziecka do szkoły – czy to potrzebne?

Nad tym pytaniem zastanawia się bardzo wielu rodziców. Należy jednak zaznaczyć, że dzieci mają różne potrzeby. Nie ulega jednak wątpliwościom, że ciepły napój w chłodne dni przyda im się w szkole tak samo, jak schłodzona woda w upalne popołudnia. Zwłaszcza jeżeli dziecko w szkole spędza długie godziny, lub wybiera się na szkolną wycieczkę. Butelka termiczna dla dzieci przyda się jednak nie tylko w szkole – z powodzeniem można ją wykorzystać również i w domu. W dodatku taka butelka może również pomóc rodzicom, np. w sytuacji, gdy dziecko nocą gorączkuje. Wystarczy wtedy przed snem przygotować dziecku ciepły napój i postawić go przy łóżku, co zaoszczędzi rodzicom czasu na przygotowywanie gorącej wody w środku nocy.

Możliwość komentowania została wyłączona.